Hakkımızda

İGEF 2024 her türden güvenlik teknolojileri ve ekipmanları ile , silah sanayinin ilgili kollarını da uluslararası bir platformda birleştirecek, kamu ve özel sektörü aynı çatı altında buluşturacak fuar ve konferans etkinliğidir.

İGEF 2024 İçişleri Bakanlığı himayesinde; Türk Polis Teşkilatı Güçlendirme Vakfı(TPTGV) ile Silah Sanayi Patlayıcı Maddeler ve İş Adamları Derneği (SİSİAD) destekleriyle organize edilecektir.

Yurt dışından üst düzey emniyet mensupları, ilgili bürokratlar, güvenlik ekipmanları tedarikçilerinin iç güvenlik konularındaki önemli hususların tartışılacağı, yeni ürünlerin, hizmetlerin ve son teknolojilerin tanıtımları ve sergileneceği bir platformdur.

İç güvenlik konularında uluslararası bir işbirliği ağı oluşturarak, güvenlik sektörüne dış pazarlara açılmasını sağlayacak bir tanıtım organizasyondur.

Vizyonumuz

Öncelikle firmaların ürün ve hizmetlerinin hedef ülkelere
tanıtılmasını sağlamak.
Uluslararası bilgi paylaşımı, tanıtımı ve pazarlamayı sağlamak
Kamu ve özel sektörü ortak noktada buluşturmak.
Yeni teknolojileri ve inovasyonu desteklemek.

Misyonumuz

İGEF 2024 Türkiye’yi Orta Doğu ülkeleri, Kuzey Afrika, Balkanlar, Karadeniz Ülkeleri, Türk Cumhuriyetleri ile fiziki olarak yakın, kültürel ve tarihi bağlarımız olan ülkelerde son yıllarda gelişen ticari ilişkilere ve güvenlik alanındaki iş birliğine katkı sağlamaktır.